IMG_5303.jpg

 

W dniu 4 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Kryptologiczno-Plastyczny poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II.  Organizatorami konkursu były Szkoła w Głowaczowej oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej.

W konkursie wzięły udział szkoły z: Borowej, Jaźwin, Starej Jastrząbki, Grabin, Róży, Głowaczowej i Woli Wielkiej (gościnnie). Konkurs składa się z dwóch części: kryptologicznej i plastycznej. Zadania w części kryptologicznej konkursu powstały na podstawie ogólnopolskiej gry kryptologicznej pt. „Łamacze szyfrów”. W zadaniach należało odnaleźć ukryte treści lub zakodować podane treści wg wskazówek podanych w tekście. Treści zawarte w zadaniach związane były z  postacią Świętego Jana Pawła II. Konkurs obejmował podstawowe zagadnienia i daty dotyczące Karola Wojtyły. Zadaniem w części plastycznej było namalowanie (farbami plakatowymi) przez zespół, jednej wspólnej pracy plastycznej w formacie A3 do tematu „To jest moje miasto Wadowice”.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Zuzanna Czuchra i Kamila Latała ze szkoły w Starej Jastrząbce

II miejsce: Kinga Gałat i Filip Szymaszek ze szkoły w Róży

III miejsce: Gabriel Oleszko i Szymon Pęcak ze szkoły w Grabinach

IV miejsce: Karolina Machaj i Julia Czerwiec ze szkoły w Woli Wielkiej

Wyróżnienia: Maja Reczek i Julia Trzaskuś ze szkoły w Jaźwinach, Michalina Wilk i Jagoda Małek ze szkoły w Borowej oraz Laura Nicoś i Dawid Wstawski ze szkoły w Głowaczowej.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                              Ewa Baryłecka-Buszta i Wioletta Drożdż-Lorek

 

FOTOGALERIA