GŁOWACZOWASP
  • Dziennik elektroniczny
  • Patron
  • Galeria
  • Archiwum
  • Kontakt
  • Aktualności
  • Rekrutacja 2026/2027
  • Hymny
  • Historia
  • Pedagog szkolny
  • Rada Pedagogiczna
  • Rada Rodziców
  • Samorząd Uczniowski
  • Kalendarz Roku Szkolnego
  • Dla Rodziców
  • Laboratoria przyszłości
  • Dokumenty
  • Podręczniki
  • Osiągnięcia
  • Nagrodzeni uczniowie
  • Sport w Szkole
  • Przyjaciel Szkoły
  • Absolwenci
  • Losy Absolwentów
  • Deklaracja dostępności
  • BIP

Warsztaty szycia ozdób choinkowych

7 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty, szycia zabawek (ozdób choinkowych). W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy III, IV, V, VI. Pani pokazała uczestnikom warsztatów jak można udekorować choinkę własnoręcznie uszytymi ozdobami. Zabawa była wspaniała, a choinki w klasach i domach będą pięknie ozdobione.

FOTORELACJA

W.Drożdż-Lorek

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia 2017 roku dzieci w oddziałe przedszkolnym odwiedził długo wyczekiwany, wymarzony i najmilszy ze wszystkich gość – Mikołaj. Ledwo dał sobie radę z wielkim workiem bo tyle miał w nim prezentów dla wszystkich dzieci. Na początku spotkania zapytał dzieci czego nauczyły się w przedszkolu od początku roku szkolnego. Dzieci zaśpiewały mu piękne piosenki i powiedziały kilka wierszyków. Mikołaj pochwalił dzieciaki za występy i oczywiście musiał się jeszcze dowiedzieć czy dzieci były grzeczne na zajęciach, podczas zabaw i na stołówce szkolnej. Kiedy wychowawczyni zapewniła Mikołaja, że dzieci zachowują się wzorowo, wtedy odbył się długo wyczekiwany moment – wręczanie prezentów. Po wyjściu Mikołaja radości nie było końca, okrzyki, śmiechy, podziw, dzielenie się emocjami oraz wzajemne częstowanie słodkościami
i owocami. 

FOTORELACJA

M. Majka

 

„Turniej mikołajkowy”

4 grudnia w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy matematyczno-przyrodniczy. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, ponieważ organizowany jest w naszej szkole kolejny raz. Na turniej zgłosiło się 10 drużyn ze szkół podstawowych (klasy IV-VI). Pierwsze miejsce otrzymali uczniowie Woli Wielkiej, drugie miejsce Grabiny, trzecie miejsce Róża. Wyróżnienie otrzymali: Chotowa, Borowa, Stara Jastrząbka, Głowaczowa, Czarna i Jaźwiny. Już dzisiaj możemy zaprosić na kolejną edycję konkursu.

FOTORELACJA

W.Drożdż-Lorek

Święto Niepodległości

 

            Z okazji Święta Niepodległości we wszystkich polskich szkołach rozbrzmiewają pieśni patriotyczne. Podobnie było w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Głowaczowej. W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie, przypomnieli dzieje Rzeczpospolitej Polskiej, wykonując utwory nawiązujące do różnych wydarzeń. Dzieci poszczególnych klas szkoły podstawowej wykonywały następujące piosenki: kl. I - "Mała Ojczyzna", kl. III - "Płynie Wisła, płynie...", kl. IV - "Pałacyk Michla", kl. V - "Piechota", kl. VI - "Prząśniczka". Gimnazjaliści zaśpiewali "Mury" z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i "Moje Bieszczady" zespołu KSU.
 Uczniowie młodszych klas zapalili znicze przed kamieniem upamiętniającym kapitana Stanisława Klisia i aspiranta Policji Państwowej Stanisława Kutrzubę oraz minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

FOTORELACJA

A. Browska

"Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia"

„Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”.

Pod takim hasłem 26 października  2017r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i  Nauczycieli Szkół noszących imię Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w WSPiA w Rzeszowie. Organizatorem spotkania byli Podkarpacki Kurator Oświaty, Instytut Prymasowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła.

Read more ...

Pasowanie na ucznia klasy I SP

Pasowania nadszedł czas,

 będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy,

że się bardzo postaramy.

Pilnie świat poznawać,

dobry przykład innym dawać.

Być pomocnym w domu w szkole

I wypełniać ucznia rolę.

 

19 X 2017 r. uczniowie kl. I w obecności przedszkolaków, kolegów , koleżanek z kl. III oraz rodziców zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Przebywając w krainie  angielskiej, recytacji, śpiewu, tańca, oraz  w krainie programowania pokazały swoje  zdolności i umiejętności. Publiczność nagrodziła  pierwszoklasistów gromkimi brawami.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Tylko wspólna praca przyniesie oczekiwane efekty  a  uczniowie będą osiągać sukcesy.  

Czesława Baryłecka

Fotorelacja

 

 

Rodzice czytają dzieciom

4 października 2017 r. na zaproszenie wychowawcy klasy ,,0’’ – pani Marty Majki do dzieci przyszła z wizytą mama jednego  z uczniów – Pawełka, pani Gabriela Kozioł. Celem zaproszenia było zaprezentowanie dzieciom dowolnego tekstu literackiego z bogatej literatury dziecięcej  przez rodzica dziecka uczęszczającego do oddziału przedszkolnego.  Pani Gabriela przygotowała dla dzieci dwa wiersze: ,,Katar’’ Jana Brzechwy i ,,Lokomotywę” Juliana Tuwima.

Read more ...

Sprzątanie Świata 2017

"Sprzątanie Świata 2017. Nie ma śmieci, są surowce!"

29 września uczniowie naszej szkoły, którym zależy na ochronie środowiska wyruszyli w teren, aby wyszukać i w miarę możliwości usunąć dzikie wysypiska w Głowaczowej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Celem akcji  jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

A. Zych

Strona 72 z 76

  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76