Warsztaty szycia ozdób choinkowych
7 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty, szycia zabawek (ozdób choinkowych). W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy III, IV, V, VI. Pani pokazała uczestnikom warsztatów jak można udekorować choinkę własnoręcznie uszytymi ozdobami. Zabawa była wspaniała, a choinki w klasach i domach będą pięknie ozdobione.
W.Drożdż-Lorek
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
6 grudnia 2017 roku dzieci w oddziałe przedszkolnym odwiedził długo wyczekiwany, wymarzony i najmilszy ze wszystkich gość – Mikołaj. Ledwo dał sobie radę z wielkim workiem bo tyle miał w nim prezentów dla wszystkich dzieci. Na początku spotkania zapytał dzieci czego nauczyły się w przedszkolu od początku roku szkolnego. Dzieci zaśpiewały mu piękne piosenki i powiedziały kilka wierszyków. Mikołaj pochwalił dzieciaki za występy i oczywiście musiał się jeszcze dowiedzieć czy dzieci były grzeczne na zajęciach, podczas zabaw i na stołówce szkolnej. Kiedy wychowawczyni zapewniła Mikołaja, że dzieci zachowują się wzorowo, wtedy odbył się długo wyczekiwany moment – wręczanie prezentów. Po wyjściu Mikołaja radości nie było końca, okrzyki, śmiechy, podziw, dzielenie się emocjami oraz wzajemne częstowanie słodkościami
i owocami.
M. Majka
„Turniej mikołajkowy”
4 grudnia w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy matematyczno-przyrodniczy. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, ponieważ organizowany jest w naszej szkole kolejny raz. Na turniej zgłosiło się 10 drużyn ze szkół podstawowych (klasy IV-VI). Pierwsze miejsce otrzymali uczniowie Woli Wielkiej, drugie miejsce Grabiny, trzecie miejsce Róża. Wyróżnienie otrzymali: Chotowa, Borowa, Stara Jastrząbka, Głowaczowa, Czarna i Jaźwiny. Już dzisiaj możemy zaprosić na kolejną edycję konkursu.
W.Drożdż-Lorek
Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości we wszystkich polskich szkołach rozbrzmiewają pieśni patriotyczne. Podobnie było w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Głowaczowej. W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie, przypomnieli dzieje Rzeczpospolitej Polskiej, wykonując utwory nawiązujące do różnych wydarzeń. Dzieci poszczególnych klas szkoły podstawowej wykonywały następujące piosenki: kl. I - "Mała Ojczyzna", kl. III - "Płynie Wisła, płynie...", kl. IV - "Pałacyk Michla", kl. V - "Piechota", kl. VI - "Prząśniczka". Gimnazjaliści zaśpiewali "Mury" z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i "Moje Bieszczady" zespołu KSU.
Uczniowie młodszych klas zapalili znicze przed kamieniem upamiętniającym kapitana Stanisława Klisia i aspiranta Policji Państwowej Stanisława Kutrzubę oraz minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.
A. Browska
"Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia"
„Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”.
Pod takim hasłem 26 października 2017r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół noszących imię Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w WSPiA w Rzeszowie. Organizatorem spotkania byli Podkarpacki Kurator Oświaty, Instytut Prymasowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła.
Pasowanie na ucznia klasy I SP
Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
Pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać.
Być pomocnym w domu w szkole
I wypełniać ucznia rolę.
19 X 2017 r. uczniowie kl. I w obecności przedszkolaków, kolegów , koleżanek z kl. III oraz rodziców zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Przebywając w krainie angielskiej, recytacji, śpiewu, tańca, oraz w krainie programowania pokazały swoje zdolności i umiejętności. Publiczność nagrodziła pierwszoklasistów gromkimi brawami.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Tylko wspólna praca przyniesie oczekiwane efekty a uczniowie będą osiągać sukcesy.
Czesława Baryłecka

Rodzice czytają dzieciom
4 października 2017 r. na zaproszenie wychowawcy klasy ,,0’’ – pani Marty Majki do dzieci przyszła z wizytą mama jednego z uczniów – Pawełka, pani Gabriela Kozioł. Celem zaproszenia było zaprezentowanie dzieciom dowolnego tekstu literackiego z bogatej literatury dziecięcej przez rodzica dziecka uczęszczającego do oddziału przedszkolnego. Pani Gabriela przygotowała dla dzieci dwa wiersze: ,,Katar’’ Jana Brzechwy i ,,Lokomotywę” Juliana Tuwima.
Sprzątanie Świata 2017
"Sprzątanie Świata 2017. Nie ma śmieci, są surowce!"
29 września uczniowie naszej szkoły, którym zależy na ochronie środowiska wyruszyli w teren, aby wyszukać i w miarę możliwości usunąć dzikie wysypiska w Głowaczowej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

A. Zych
Strona 72 z 76